שולחן טניס

משחקי שולחן כגון טניס שולחן, כדורגל, הוקי או ביליארד הם דרך טובה ליהנות מספורט כיפי ואנרגטי בבית. אם ישנה בבית חצר, מרפסת או אפילו מרתף, טניס שולחן הינו דרך מצוינת להנאה משותפת של כל המשפחה והחברים. אפשר להנות ממשחק זוגות, טורניר רב משתתפים ואפילו, במקרה שרוכשים שולחן צר (הסבר בהמשך) להתאמן לבד.

הרי לכם מספר עצות שיקלו עליכם בבחירה בשולחן הטוב ביותר עבורכם:

שולחן טניס למתחילים או למתקדמים-

אם יש לכם בבית ילדים שמעולם לא שיחקו, או שאתם ברמת מתחילים מומלץ לקנות שולחן טניס פשוט. סביר שהמוכר ינסה לפתות  אתכם לקנות את השולחן האיכותי ביותר, אך שולחן פשוט יספיק בהחלט. כך תוכלו ללמוד את המשחק ולשחוק את השולחן כמו שצריך עד הקנייה הבאה. אם בעתיד אתם ובני משפחתכם תרצו לשדרג, תוכלו לקנות שולחן איכותי יותר. למתקדמים כדאי לבחור בשולחן חזק ואיכותי יותר, גם במקרה הזה אתם לא חייבים לבחור את השולחן היקר ביותר בחנות.

שולחנות טניס גלגלים-

האם השולחן ישאר סטטי במקום או יקופל ויזוז למקום איחסון? במידה והוא זז חשוב שיהיה נוח לשינוע. על כן כדאי לשים לב לעניין הגלגלים בטרם הקנייה. כל השולחנות הטובים מצוידים במעצורים על הגלגלים ובכך הם מונעים מהם לזוז בזמן השימוש. ישנם שולחנות של קטלר ושל vo2 שזזים בקלות ובהחלט מתאימים אם בכוונתכם שהשולחן ינוע ממקום למקום.

שולחן טניס חוץ או פנים- 

בדקו היכן אתם מעוניינים למקם את השולחן. במידה והשולחן ימוקם מחוץ לבית קנו דגם חוץ. דגם פנים לא יחזיק מעמד בחוץ וייהרס במהרה. האחריות על השולחן לא תקפה במידה ושמתם שולחן טניס פנים מחוץ לבית. שולחנות טניס החוץ מצופים באלומיניום או בסיבי זכוכית מסביב לבסיס העץ, בכך נשמר השולחן ואינו נפגם מנזקי החוץ (שמש, גשם, רוח וכו´). שולחן החוץ יהיה יקר משמעותית מדגם הפנים. הקפידו על קניית כיסוי לשני סוגי השולחנות, תמיד טוב לספק הגנה נוספת לשולחן.

שולחן טניס אלומיניום או סיבי זכוכית- 

שולחן טניס המצופה באלומיניום ייחשב לאיכותי יותר. הכדור קופץ עליו בצורה חדה וחלקה יותר והוא עמיד לאורך זמן. זהו נושא משמעותי למי שמשחק באופן רציני או מקצועי, וכמובן למי שהתקציב שלו מאפשר זאת. שחקנים מתחילים והמשחקים להנאתם יכולים להסתפק בשולחן המצופה סיבי זכוכית.

צורת קיפול- 

שולחן טניס שמתקפל בצורה רחבה (פלטות לא צמודות) לא יוכל לשמש למשחק עצמי. בעת קיפול השולחן הרחב נוצר רווח גדול בין הפלטות שאינו מאפשר התמסרות בין השחקן לפלטה הניצבת של השולחן. בכדי שיתאפשר משחק ללא פרטנר על השולחן להתקפל צר (פלטות צמודות). ישנם שולחנות טניס אותם ניתן לקפל אך ורק ע"י הסרת הרשת, מה שמסרבל מעט את הקיפול והפתיחה. השולחנות בהם הרשת חייבת לרדת בקיפול בד"כ זולים יותר, כך שקיימת אלטרנטיבה לקנייה בתקציב.

מסגרת מסביב לפלטה-

בשולחנות טניס בהם קיימת מסגרת סביב לפלטה, ניתן להגן על השולחן מהמכות שעלולות להיגרם מהמחבט תוך כדי משחק. אם המסגרת לא קיימת יש לקחת בחשבון שהשולחן עלול להישחק מהר יותר.

שילדה- 

כפי שהבנתם ישנם הבדלים באיכות בין שולחן לשולחן. שימו לב לעובי הרגליים ולבסיס השולחן. במידה והשולחן נועד לשימוש ע"י מספר רב של שחקנים קנו שולחן בעל שילדה מסיבית. גם שולחן טניס המיועד לילדים שעלולים להכות בו בצורה אגרסיבית כדאי שיהיה חזק ובעל רגליים עבות.

אלו הם הפרמטרים העיקריים שיעזרו לכם בקניית שולחן טניס שיתאים לכם ולמשפחתכם. בתקווה ששולחן הטניס יסב לכם הנאה. מקווים שחוויית הקנייה תהיה קלה ומהנה!

שולחנות מומלצים-

1.top star-kettler

2.classic pro-kettler

3. 162out- vo2